arnoldandson_brand

Швейцарська годинникова група «Британські майстри» відродила одне з найбільш шанованих в годинниковому мистецтві ім’я – Arnold & Son. Цей цікавий бренд вже знайшов своє місце на світовому ринку, включаючи і ринок Сполучених Штатів. Англієць Джон Арнольд був сучасником Авраама-Луї Бреге, з яким його пов’язували добрі дружні стосунки, що відбилися в їх жвавому листуванні. Особливе місце в їх відносинах займав турбійон, перший екземпляр якого Бреге встановив в хронометрі, зібраному Джоном Арнольдом. Згодом Бреге подарував цей годинник синові англійського годинникаря, попередньо вигравіювавши на механізмі посвяту: «Тут об’єднані регулятор турбійон від Бреге і перший механізм Арнольда. Подаровано Бреге синові Арнольда як данину пам’яті його дорогому батькові в 1808 році».

Джон Арнольд займав надзвичайне становище серед годинникових майстрів Великобританії, саме він одним з перших поставив виробництво хронометрів на практично індустріальну основу, залучаючи до роботи найманих майстрів різних спеціальностей. За різними свідченнями Арнольд виготовив близько 5 000 морських хронометрів, які охоче купував Британський королівський флот та Вест-Індська торгова компанія.

Хронометри Арнольда лежали в похідних скринях таких великих дослідників, як сер Джон Франклін, капітан Фіппс, сер Ернест Шеклтон, капітан Кук, капітан У. Р. Брутон, Меттью Флайндерс, Джордж Холбрук і доктор Лі-вінгстон.

Ім’я Arnold & Son англійська мануфактура носить з 1787 року, з того моменту, коли Джон Арнольд взяв свого сина, Джона Роджера, в компаньйони. До середини XIX століття історичний бренд залишався у володінні двох поколінь спадкоємців великого імені, після чого був продовжений двома наступними поколіннями, не зв’язаних між собою великих годинникових майстрів. Слава британського морського флоту і навігації, яку всіляко підтримувало сімейство Джона Арнольда, стала девізом колекції наручних годинників, випущеної під назвою Arnold & Son Longitude II. Ці сучасні моделі своєю формою нагадують навігаційні інструменти та оснащені обертовим рантом з розташованою на ньому шкалою довготи. Годинник також має функцію порівняння часу, яка показує різницю між сонячним часом і офіційним. Вивчення інструкції до цього годинника може перетворитися на захоплююче заняття, адже годинник Arnold & Son не тільки показує точний час, а й допомагає дізнатися багато цікавого про навколишній світ.