eberhard_brand

Вже протягом 120 років швейцарське підприємство розвиває тему прецизійних механічних хронометрів.

Почалося все у 1887 році, коли Жорж-Еміль Еберхард заснував у Ла Шо-де-фоні Manufacture d’Horlogerie Eberhard & Со. У невеликій майстерні він виготовляв спочатку невеликі серії кишенькових годинників, технічна продуманість і дизайн яких забезпечували йому високий попит і розширення кола постійних клієнтів аж до 1907 року. Щоб впоратися із замовленнями, Еберхард відкрив поблизу головного вокзалу нову годинну фабрику, де розпочалося серійне виробництво кишенькових годинників типу Lepine. Це визначило подальшу орієнтацію молодої марки: вже через кілька років годинник Eberhard стали використовуватися для хронометражу на перших автомобільних гонках. Захоплення технікою і безперервне прискорення повсякденного життя аж до Першої світової війни були характерними для індустріальної Європи, тому фахівці з хронографів зі Швейцарії швидко набули видатну репутацію в країнах по обидві сторони Альп. В Італії компанія Eberhard & Co. виконувала роль професійного хронометриста на всіх значних мотоспортивних заходах.

Від кишенькових до наручних годинників

Після передачі фірми синам Еберхарда Жоржу і Морицу в 1919 році швейцарська мануфактура почала виробляти перші наручні хронографи. Наручні хронометри в післявоєнні роки почали витісняти кишенькові годинники, які багато десятиліть служили незамінним мобільним приладом для визначення часу. Eberhard розпізнала знамення часу і в 1930 році – лише через чотири роки після появи годинника Hawood – також представила годинник з автоматичним заводом. Це практичне нововведення в поєднанні з двома кнопками для управління хронографічними функціями зіграло вирішальну роль у тому, що офіцери військово-морського флоту італійського королівства вирішили придбати саме хронометри фірми Eberhard.

Це надзвичайно престижне замовлення спонукало синів засновника фірми продовжувати розвиватися і вдосконалювати наручні хронографи.

Була доведена до крайності складність хронографа класу rattrapante. Завдяки третій кнопці, співвісно розташованій відносно заводної голівки, з’явилася можливість за допомогою другої центральної секундної стрілки показувати проміжки часу і після другого натиснення на кнопку наздоганяти першу секундну стрілку. Цей «подвійний відлік» часу при своєму введенні вважався дивом тогочасної механіки, яке в декілька разів підсилило престиж швейцарської фірми.

Нові технології і стара традиція

У той час як в 1950-і роки збільшення точності і зменшення товщини годинників стояли на першому плані в Eberhard, в шістдесяті роки були придумані різні інновації. Приклади інновацій: пристрій для імітаційного встановлення дати та застосування в 1965 році годинникових механізмів з високочастотним балансом (36000 напівколивань на годину). Представлення перших кварцових моделей під час кризи годинникової промисловості також вважалося гідним досягненням марки.

До 100-річного ювілею італійського гонщика Таціо Нуволарі в 1992 році Eberhard випустила серію наручних хронографів на честь цього піонера мотоспорту. Хронометри такої близької мотоспорту марки висловили її увагу до народного героя з Мантуї, який до цих пір користується великою повагою в Італії. Дизайн годинника свідомо орієнтований на дизайн бортових приладів гоночного автомобіля знаменитого італійця. У тридцяті роки на легендарних дистанціях в Європі Нуволарі часто носив на зап’ясті хронограф Eberhard, і це досі є гордістю швейцарського бренду. З цієї причини хронограф Нуволарі – постійний експонат колекції Eberhard.