zenith_brand

Історія Zenith розпочинається у 1865 році, коли інженер Жорж Фавр-Жако (Georges Favre-Jacot) відкрив своє підприємство в місті Ле-Локло, Швейцарія. Він вважається першим швейцарським годинникарем, який розробив концепцію годинникової мануфактури – повністю централізованого виробництва,  де різні фахівці працюють під одним дахом. Вже через десять років тут працювала третина всіх фахівців з Ле-Локля. Вони випускали кишенькові, настінні, маятникові годинники, а також високоточні морські навігаційні хронометри. Назву Zenith в її сучасному вигляді компанія торимала лише в 1911 році, завдяки давньому захопленню свого засновника астрономією.

У ході Першої світової війни майстри Zenith почали випускати наручні годинники, а представництва компанії відкрилися в Женеві, Відні, Лондоні та Нью-Йорку.Одним з головних пріоритетів у той час було виробництво годинників для військових відомств. Точні і надійні, вони не раз відслужили добру службу своїм власникам. У 30-их рр.. ХХ століття бортові хронографи Zenith входили в оснащення інженерних військ США, гідропланів ВПС Франції, а морські хронометри марки вели на рейд бойові ескадри Італії та Великобританії. Сьогодні достеменно відомо, що годинником Zenith володів головний ідеолог незалежності Індії Махатма Ганді (Mahatma Gandi), а також Руаль Амундсен (Roald Amundsen) – перша людина, яка досягла Південного полюса.

Особливий успіх очікував мануфактуру в 1969 році, коли у світ вийшов знаменитий автоматичний хронограф El Primero. Його неймовірно високий робочий такт – 36 000 напівколивань на годину – дозволив вперше в практиці наручних годин зафіксувати відрізок часу в 1/10 секунди.

Через шість років Zenith, як і вся годинникова промисловість Швейцарії, опинилася на межі краху. Зі Сходу прийшла «кварцова криза». Все надточне обладнання ледве не пішло з молотка. Під загрозою звільнення найцінніше спадщини Zenith врятував годинникар Чарльз Вермот (Charles Vermot). Він створив таємний архів, куди увійшли рідкісні прилади, інструменти, механізми і матриці – ретельно описані і класифіковані. На початку 80-х років ХХ століття вони були повернені й дозволили компанії повернутися в зеніт колишньої слави.

У 2000 році Zenith увійшла до складу найбільшої в світі групи з виробництва товарів розкоші LVMH. Нинішнім президентом компанії є Жан-Фредерік Дюфур (Jean-Frederic Dufour) – послідовний поборник традиції та історії марки. У 2010 році він представив El-Primero Striking 10th – ще один інноваційний хронограф. Цей годинник дозволяє візуально фіксувати десяті частки секунди. Рівно такий крок робить їх секундна стрілка кожну мить. Це найменший поділ, що сьогодні зустрічається в механічних хронографах серійного виробництва.

За свою історію Zenith була удостоєна 1420 головних премій та нагород в галузі годинникового мистецтва і хронометрії.

Сьогодні, дотримуючись цінностей і духу новаторства, Zenith активно співпрацює з найбільшими мандрівниками і першопрохідцями. Це дослідники полюсів Жан-Луї Етьєн (Jean-Frederic Dufour) і Йохан Ернст Нільсон (Johan Ernst Nilson), екстремали-новатори Фелікс Баумгартнер (Felix Baumgartner) і Ален Робер (Alen Robert).